σε δοκιμαστική λειτουργία
Νέα Στην Πρώτη Σειρά

 

Ανακοινώθηκαν από την Επιστημονική Υπεύθυνο της Πρακτικής Άσκησης (εαρινό εξάμηνο 2013-14) του Τμήματος Επικ. Καθ. κ. Μ. Κοτέα

  1. ο τελικός κατάλογος των επιλεχθέντνων φοιτητών -τριών
  2. οι ημέρες και ώρες υποδοχής φοιτητών/τριων στους φορείς Πρακτικής Άσκησης 

 

Ειδικότερα:


1. Τελικός Κατάλογος


 
Αριθμός Αιτήσεων:136 
Αριθμός Προσφερόμενων Θέσεων:100
 
Praksis

1) Λιάπη Ελένη
2) Κάραλη Γεωργία
3) Γεωργίου Θεοδώρα
4) Αντωνοπούλου Νεφέλη
5) Στεφανοπούλου Λίνα
6) Θάνου Θεοδώρα 
7) Πετρακοπούλου Δέσποινα 
8) Περσίδη Ελένη
 
Αρχεία Tαινιών Ελλάδος

1) Μάνου Παναγιώτα
2) Σταματίου Λουκάς
3) Κανιαμού Σοφία
4) Λουκάτου Ευαγγελία
5) Ράτσικα Κων/να
 
Αστική Mη Kερδοσκοπική Εταιρεία Πρόληψις

1) Ιωαννίδη Μαρία-Ιωάννα
2) Κιόσια Μαριέ
3) Δημητροπούλου Ειρήνη
4) Γαβαλά Ειρήνη
 
Εθνικό Κέντρο Κοινωνικών Ερευνών

1) Μακρή Παναγιώτα
2) Ανδρεοπούλου Δήμητρα
3) Σφακιανός Νικόλαος
4) Αδαμίδης Άγγελος
5) Κορδέρα Χριστίνα
6) Κούμης Δημήτριος
7) Ταμπάκη Αφροδίτη
8) Ζώη Ναταλία
9) Τσόγκα Πηνελόπη
10) Τζανέτου Αναστασία
11) Ζέρβα-Νικολού Ουρανία
12) Αφεντουλίδου Ιωάννα
13) Νικολόπουλος Γεώργιος
14) Πασχάλογλου Αικατερίνη
15) Σιδέρη Όλγα
 
Κέντρο Πρόληψις των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Αθήνα Υγεία

1) Μάνου Βασιλική 
2) Καπογιάννη Μαρίνα
 
Ελληνικό Φόρουμ Μεταναστών

1) Φωτιάδου Κυριακή
2) Ρέτζο Φωτεινή 
3) Ευαγγελίου Δήμητρα
4) Βέκιο Ιοάννα
5) Πατσιά Βασιλική-Ευφροσύνη
 
Δήμος Αθηναίων Επιχείρηση Ραδιοφωνίας Αθήνα

1) Πατσαρίκα Στεφανία
2) Μαγκούτη Μαρία
3) Καϋμενάκη Ευφροσύνη
4) Λάβδας Αναστάσιος
5) Κιζίτο Σεμπάστιαν
 
Ανεξάρτητη αρχή '' Συνήγορος του Πολίτη''

1) Λόη Χριστίνα
2) Κοντού Φωτεινή
3) Τσούλη Παναγιώτα 
4) Μανίκα Πελαγία
5) Λοβέρδου Αλεξάνδρα
6) Καρασίμου Μαρία
 
Διεύθυνση Πολιτιστικών Δράσεων

1) Ψυχάρη Αικατερίνη
2) Σπυριδάκου Παρακευή
3) Φουρτούνη Ελευθερία
4) Διακογιάννη Έλλη
5) Καραγιαννάκη Μαρία
6) Μυκωνιάτη Ελένη
7) Δεμερούτη Παρασκευή
8) Αΐβαλή Βασιλική
9) Παπαστεφάνου Ευαγγελία-Αικατερίνη
10) Σκεμπέ Αικατερίνη
11) Γκούσλιου Γεωργία
 
Γενική Γραμματεία Ισότητας των Φύλων

1) Ετμεκτζόγλου Μαρια
2) Κοταρά Αναστασία
3) Κατσιμίχα Μαρία-Παρασκευή
4) Μπαλού Μαρία
5) Σκουλά Σοφία
6) Σέχο Τζοάνα
7) Τσιέρη Αικατερίνη
8) Φίλιου Άννα Μαρία
9) Χωριανοπούλου Ανδριανή
 
Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ

1) Σακκομήτρου Ιωάννα
2) Ηλία Μαρία-Νομική
3) Χριστοφόρου Στυλιανή
4) Βίσμπα Ελένη
5) Ζαχαριάδου Μαρία
 
Σύνδεσμος για τα Δικαιώματα της  Γυναίκας

1) Τριάντου Αρετή
 
Κέντρον Ερεύνης της Ελληνικής Λαογραφίας της Ακαδημίας Αθηνών

1) Μακριδάκη Μαρία-Λαμπρινή
2) Παναγάκη Αικατερίνη
 
Κέντρον Ερεύνης της Ελληνικής Κοινωνίας της Ακαδημίας Αθηνών

1) Στεφάνου Άννα-Τρισεύγενη
2) Ρίζου Ζωή
 
Μη Κυβερνητική Οργάνωση Αίτημα

1) Πετράκου Στρατηγούλα
2) Πατάβαλη Χρυσούλα
3) Καλογρηάς Θεοφάνης-Νικόλαος
4) Κοράση Μαργαρίτα- Παναγιώτα
 
Σ.Δ.Ε. Αγ. Αναργύρων

1) Μιχελή Γεωργία
2) Καραπέτρου Αναστασία
3) Άγγρα Δήμητρα
4) Πιτσίκαλη Μαρουλία
 
Άρσις 

1) Κοκκόση Σμαράιδω
2) Κόρακα Κων/να
 
Κέντρο Πρόληψης των εξαρτήσεων & προαγωγής της ψυχοκοινωνικής υγείας των δήμων Καλλιθέας  & Μοσχάτου-Ταύρου σε συνεργασία με τον ΟΚΑΝΑ

1) Καραγιάννη Ειρήνη
2) Βάλλα Ιωσηφίνα
3) Καννελοπούλου Όλγα
4) Σεφέκου Μαρία 
5) Τόλη Μαρία
 
Υπηρεσία Επιμελητών Ανηλίκων-Δικαστηρίου Ανηλίκων Πειραιά

1) Ταξόπουλος Βασίλειος 
 
Κέντρο Προάσπισης Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

1) Ρέππα Ευδοκία-Αριάδνη
 
Κέντρο Ευρωπαϊκού Συνταγματικού Δικαίου-Ίδρυμα Θεμιστοκλή και Δημήτρη Τσάτσου 

1) Κυριαζή Αννα 
2) Καλιακάτσου Ειρήνη-Αθανασία
3) Παναγιωτοπούλου Χαρίκλεια 
 
 

2. Ημέρες και Ώρες Υποδοχής στους Φορείς


 
Εθνικό Κέντρο Κοινωνικών Ερευνών ΕΚΚΕ (Κρατίνου 9 και Αθηνάς, δίπλα στο Δημαρχείο)
Υπεύθυνη: κ. Χριστίνα Βαρουξή, τηλ. 210.74.91.624
Έναρξη: Πέμπτη, 6 Μαρτίου, 10.00, 7ος όροφος, γρ. 7,8.
 
Ακαδημία Αθηνών – Κέντρον Ερεύνης της Ελληνικής Λαογραφίας (Ηπίτου 3, Σύνταγμα)
Υπεύθυνος: κ. Ευάγγ. Καραμανές (διευθυντής) τηλ. 210.33.18.042
Έναρξη: Τετάρτη, 5 Μαρτίου 2014, 10.00
 
Ακαδημία Αθηνών – Κέντρον Ερεύνης της Ελληνικής Κοινωνίας (Χρ. Μηλιώνη 8, Κολωνάκι, 4ος όροφος).
Υπεύθυνη: κ. Λίλυ Στυλιανούδη (διευθύντρια), τηλ. 210.360.9990 Έναρξη: Τετάρτη, 5 Μαρτίου 2014, 10.00
 
Αρχεία Ταινιών Ελλάδος (Ιερά Οδός 48, Κεραμεικός) 
Υπεύθυνη: κ. Αικατερίνη Γεωργίου, τηλ. 210.36.12.046 
Έναρξη: Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014, 11:00
 
Αστική μη Κερδοσκοπική Εταιρεία «Πρόληψις» (Φραγκοκλησιάς 7 Μαρούσι)
Υπεύθυνη: κ. Νάντια Δάλμα, τηλ. 210.6255.700
Έναρξη: Τετάρτη, 5 Μαρτίου 2014, 10.00
 
Ελληνικό Φόρουμ Μεταναστών (Πατησίων 81, στάση ΜΕΤΡΟ Βικτώρια) 
Υπεύθυνοι: κ. Μωαβία Άχμετ & κ. Αναστασία Γεωργίου, 210.88.31.620
Έναρξη: Τετάρτη, 5 Μαρτίου 2014, 10.00
 
Διεύθυνση Πολιτιστικών Δράσεων (Πλ. Καρύτση 11, 3ος  όροφος)
Υπεύθυνος: κ. Γιάννης Ανδρέου, τηλ. 210.32.32.785
Έναρξη: Τετάρτη, 5 Μαρτίου 10.00, 3ος όροφος 
 
Ανεξάρτητη Αρχή «Συνήγορος του Πολίτη» (Χατζηγιάννη Μέξη 5, κοντά στο Χίλτον, τμήμα Διοίκησης, 2ος όροφος)
Υπεύθυνη: κ. Πολυξένη Ευαγγέλου, τηλ. 213.1306.651
Έναρξη: Θα υπάρξει επικοινωνία του φορέα με τους φοιτητές
 
Praksis, (Στουρνάρη 57, 2ος όροφος)
Υπεύθυνη: κ. Δανάη Βαλλιανάτου, τηλ. 21.520.5200
Έναρξη: Τετάρτη, 5 Μαρτίου, 09:30, 2ος όροφος
 
Δήμος Αθηναίων – Επιχείρηση Ραδιοφωνίας, Αθήνα 9,84 (Πειραιώς 100, Γκάζι)
Υπεύθυνη: κ. Έφη Δροσάκη, τηλ. 210.34.61.886
Έναρξη: Θα ακολουθήσει ιδιαίτερη ανακοίνωση
 
ΜΚΟ «Αίτημα»,  (Τρίπου 6, Κουκάκι)
Υπεύθυνος: κ. Σπ. Ριζάκος, τηλ. 210.9241.667
Έναρξη: Κατ’ απαίτηση του φορέα μετά την υπογραφή της σύμβασης
 
Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Αγίων Αναργύρων, (Πίνδου και Δαβάκη 20, 135.61)
Υπεύθυνη: κ. Ελένη Καλογερή
Έναρξη: Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014, 18:00-Θα υπάρξει κι επικοινωνία της επόπτριας κ. Καντζάρα με τους φοιτητές/τριες
 
Γενική Γραμματεία Ισότητας των Φύλων
Υπεύθυνη: Ελένη Τόγια
Έναρξη: Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014, 10:00-Διεύθυνση και τηλέφωνο θα δοθούν μετά από επικοινωνία της επόπτριας κ. Καντζάρα με τους φοιτητές/τριες 
 
Σύνδεσμος για τα δικαιώματα της Γυναίκας
Υπεύθυνη: κ. Τέρψη Λαμπρινοπούλου
Έναρξη: Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014 – Ώρα, Διεύθυνση και τηλέφωνο θα δοθούν μετά από επικοινωνία της επόπτριας κ. Καντζάρα με τους φοιτητές/τριες 
 
Κέντρο Ευρωπαϊκού Συνταγματικού Δικαίου-Ίδρυμα Θεμιστοκλή και Δημήτρη Τσάτσου, (Ακαδημίας 43, 106.72)
Υπεύθυνος: κ. Γιάννης Μπάρκας (& κ. Μ. Μουρούτη), τηλ. 210.3623.089
Έναρξη: Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014, 10:00
 
Κέντρο Προάσπισης Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, (Αρχελάου 27, Παγκράτι)
Υπεύθυνη: κ. Βασιλείου, τηλ. 210.9210.977
Έναρξη: Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014, 12:00
 
Άρσις, (Μαυρομματαίων 4, 1ος όροφος, απέναντι Πανελληνίου, πίσω από ΑΣΟΟΕ)
Υπεύθυνη: κ. Αργυρώ Δημοπούλου, τηλ. 210.8259.880
Έναρξη: Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014, 11:00 
 
Υπηρεσία Επιμελητών Ανηλίκων-Δικαστηρίου Ανηλίκων Πειραιά, (Φίλωνος 28 και Ελευθερίου Βενιζέλου, Πειραιάς, 2ος όροφος)
Υπεύθυνη: κ. Πυκνή
Έναρξη: Θα ακολουθήσει ιδιαίτερη ανακοίνωση
 
Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας των Δήμων Καλλιθέας & Μοσχάτου-Ταύρου, (Πατριάρχου Γρηγορίου Ε΄65, Καλλιθέα)
Υπεύθυνη: κ. Μόρφω Παπανώτα, τηλ. 210.9537.216
Έναρξη: Θα ακολουθήσει ιδιαίτερη ανακοίνωση
 
Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Αθήνα Υγεία
Υπεύθυνος: κ. Ανδρέας Αθανασόπουλος, τηλ. 210.9270.096
Έναρξη: Θα ακολουθήσει ιδιαίτερη ανακοίνωση
 
Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ, (Λεωφ. Βασιλίσσης Σοφίας 127, Αθήνα, 115.21)
Υπεύθυνη: Δρ. Χριστίνα Οικονομοπούλου, τηλ. 210.6478.814
Έναρξη: Θα ακολουθήσει ιδιαίτερη ανακοίνωση
 

 

 

Επιπλέον Πληροφορίες

Ημερομηνία
2014-02-28